středa 27. ledna 2016

DIY: "Candy wrapper bag" - kabelka z recyklovaného materiálu
Krásné pondělí všem!
V dnešním DIY příspěvku bych Vám ráda ukázala tip, jak si ukrátit dlouhé zimní večery a zároveň se tak připravit na nadcházející jaro :-). Řekla bych i, že vyrábění kabelky z etiket od PET lahví je mnohem lepší a přínosnější antistresová zábava, než vybarvování teď tolik oblíbených omalovánek :-D.
Co na výrobu kabelek potřebujeme?


 • etikety od PET lahví ( nebo jiné plastové obaly- např. od špaget,.. či nápojové kartony;  vždy ale vyrábějte kabelku pouze ze stejného druhu materiálu pro jejich různou tloušťku)
 • šablonu, dle které vystřihujeme potřebné díly- šablona by vždy měla mít poměr 2:1, mně se nejvíce osvědčila velikost 11 cm x 5,5 cm
 • lihový fix, nůžky
 • jehlu a niť
 • hodí se pinzeta
 • na zapínání magnetické zapínání či zip
 • řetízek přes rameno

Jak na to?


Z etiket si podle předem připravené šablony vytvoříme potřebné dílky, ze kterých budeme kabelku skládat, K obkreslování mám nejradši lihový fix. Nezapomeňte si ale připravit nějakou podložku, abyste si nepočmárali stůl. Aby nám z dílků ve výsledku vznikly čtverečky, je potřeba dodržet poměr stran 2:1. Mně se osvědčil poměr stran 11 cm x 5,5 cm. Pamatujte si, že čím větší dílky, tím snazší práce, ale také menší stabilita kabelky. Doporučuji si šablonu připravit z tvrdšího papíru a oblepit ji izolepou, měla by Vám tak vydržet po celou dobu výroby kabelky.Vystřižený dílek přeložíme v podélné ose na půl a tyto dvě půlky dále přeložíme na půl, jak můžete vidět na obrázku. Výsledný úzký složený proužek přeložíme na půl v příčné ose, kdy opět tyto půlky přeložíme na půl a získáme tak konečný kousek, se kterým budeme dále pracovat :-).

V konečných dílcích vzniknou otvory, kterými navzájem proplétáme jednotlivé dílky tak, že nám vznikne takový cik-cak had. Je dobré mít po ruce pinzetu, kdyby Vám to protahování nešlo úplně od ruky ;-). Když máme pruh dostatečně dlouhý, spojíme ho nakonec do sebe tak, aby nám vznikl kruh ( aby nám vznikl kruh, použije se vždy sudý počet dílků ).
Kruh vytvoříme tak, že poslední dílek rozpojíme a konce zapleteme do prvního dílku. Jednotlivé kruhy pak k sobě sešijeme. Dno vytvoříme tím, že postranní rohy zamáčkneme dovnitř, tím nám jednotlivé dílky do sebe zapadnou a sešijeme je k sobě.Je už jen na Vás, jaký typ zavírání zvolíte. Já osobně mám nejraději jednoduchá magnetická zapínání, ale do této kabelky si klidně můžete našít i zip ;-).

9 komentářů:

 1. Supr nápad a výsledek úžasný! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásna kabelka :) už veľa krát som ju skúšala ale z normálnych novín a nikdy mi to nešlo, no skúsim to takto hádam sa mi to podarí :)


  http://momsaysican.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, určitě to ještě zkus ;-)

   Vymazat
 3. Ahoj, kabelka je skvělá ! :) Já bych na tohle asi neměla nervy :D Babička ji dělala taky, ale z vystřižených proužků z časopisů :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :-) z časopisů se to taky dá, ale aby kabelka déle vydržela, je potřeba ten papír oblepit lepenkou a to už je na mě moc práce :-D

   Vymazat
 4. Krásná kabelka a skvělý nápad! Rozhodně je to originální doplněk a ráda si ji zkusím vyrobit. :)

  Katarina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. moc děkuju ! :-) pak se určitě pochlub s výsledkem! ;-)

   Vymazat
 5. tak toto je pecka! :) originálne a krásne :) tiež by som asi na to nemala trpezlivosť, ale obdivujem keď sa niekto takýmto prácam venuje :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář! :-)